CSU2000AP-3-100 AC/DC CONVERTER 12.2V 12V 2000W
Mfr Part #:
CSU2000AP-3-100
Mfr Name: Artesyn Embedded Power
Artesyn Embedded Power
Description:
AC/DC CONVERTER 12.2V 12V 2000W
Stock on Request
CSU2000AP-3-100 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
CSU2000AP-3-100 Description
Short technical summary and product information.
CSU2000AP-3-100 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CSU2000AP-3-100 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CSU2000AP-3-200
CSU2000AP-3-200
Artesyn Embedded Power