CLLSH1-20 TR13 DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA
Mfr Part #:
CLLSH1-20 TR13
Mfr Name: Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA
Stock on Request
CLLSH1-20 TR13 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
CLLSH1-20 TR13 Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA
CLLSH1-20 TR13 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CLLSH1-20 TR13 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B130-13-F
B130-13-F
Diodes Incorporated
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMA
View Part
B120-13
B120-13
Diodes Incorporated
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA
View Part
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA