CFV-20665536AZFB CRYSTAL 65.5360KHZ 12.5PF TH
Mfr Part #:
CFV-20665536AZFB
Mfr Name: Citizen Finedevice Co Ltd
Citizen Finedevice Co Ltd
Description:
CRYSTAL 65.5360KHZ 12.5PF TH
Stock on Request
CFV-20665536AZFB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
CFV-20665536AZFB Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 65.5360KHZ 12.5PF TH
CFV-20665536AZFB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CFV-20665536AZFB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
QT26V-65.536KAZF-T
QT26V-65.536KAZF-T
QST
2X6 - 65.536KHZ 30PPM @25C 12.5P