BZX884-B4V7,315 DIODE ZENER 4.7V 250MW DFN1006-2
Mfr Part #:
BZX884-B4V7,315
Available from 1 distributors
Mfr Name: Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Description:
DIODE ZENER 4.7V 250MW DFN1006-2
Total Stock: 20,846 pcs
BZX884-B4V7,315 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
20,846 pcs
20846 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
BZX884-B4V7,315 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Impedance (Max) (Zzt)
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Tolerance
Voltage
BZX884-B4V7,315 Description
Short technical summary and product information.
BZX884-B4V7,315 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BZX884-B4V7,315 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BZX884-B4V7315
BZX884-B4V7315
NXP Semiconductors
DIODE ZENER 4.3V 0.25W 2% UNIDIR