BYW29E-150,127 DIODE GEN PURP 150V 8A TO220AC
Mfr Part #:
BYW29E-150,127
Mfr Name: WeEn Semiconductors
WeEn Semiconductors
Description:
DIODE GEN PURP 150V 8A TO220AC
Stock on Request
BYW29E-150,127 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
BYW29E-150,127 Description
Short technical summary and product information.
DIODE GEN PURP 150V 8A TO220AC
BYW29E-150,127 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BYW29E-150,127 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BYW29E-100,127
BYW29E-100,127
WeEn Semiconductors
DIODE GEN PURP 100V 8A TO220AC
View Part
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC