BYR29-600,127 DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
Mfr Part #:
BYR29-600,127
Mfr Name: WeEn Semiconductors
WeEn Semiconductors
Description:
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
Stock on Request
BYR29-600,127 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
BYR29-600,127 Description
Short technical summary and product information.
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
BYR29-600,127 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BYR29-600,127 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BYT08P-400
BYT08P-400
STMicroelectronics
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC
View Part
BYR29-600,127
BYR29-600,127
NXP Semiconductors
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
View Part
BYR29-800,127
BYR29-800,127
WeEn Semiconductors
DIODE GEN PURP 800V 8A TO220AC