BYT08P-400 DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC
Mfr Part #:
BYT08P-400
Available from 1 distributors
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC
Total Stock: 4,482 pcs
BYT08P-400 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
4,482 pcs
4482 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
BYT08P-400 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
BYT08P-400 Description
Short technical summary and product information.
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC
BYT08P-400 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BYT08P-400 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BYR29-600,127
BYR29-600,127
NXP Semiconductors
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
View Part
WeEn Semiconductors
DIODE GEN PURP 800V 8A TO220AC
View Part
WeEn Semiconductors
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC