BFC237065223 CAP FILM 0.022UF 10% 400V RADIAL
Mfr Part #:
BFC237065223
Mfr Name: VISHAY/BC
VISHAY/BC
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400V RADIAL
Stock on Request
BFC237065223 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
BFC237065223 Description
Short technical summary and product information.