BFC237058223 CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Mfr Part #:
BFC237058223
Mfr Name: VISHAY/BC
VISHAY/BC
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Stock on Request
BFC237058223 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
BFC237058223 Description
Short technical summary and product information.