BAR-SB18-TW-125-PW 18" STRAIGHT GRAB BAR, STAINLESS
Mfr Part #:
BAR-SB18-TW-125-PW
Mfr Name: CSI Bathware
CSI Bathware
Description:
18" STRAIGHT GRAB BAR, STAINLESS
Stock on Request
BAR-SB18-TW-125-PW Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Height
Material
Type
Width
BAR-SB18-TW-125-PW Description
Short technical summary and product information.
BAR-SB18-TW-125-PW Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BAR-SB18-TW-125-PW Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BAR-SB24-TW-125-PW
BAR-SB24-TW-125-PW
CSI Bathware
24" STRAIGHT GRAB BAR, STAINLESS
View Part
BAR-SB36-TW-125-PW
BAR-SB36-TW-125-PW
36" STRAIGHT GRAB BAR, STAINLESS