B72207S1140K201 VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
Mfr Part #:
B72207S1140K201
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
Stock on Request
B72207S1140K201 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
B72207S1140K201 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 22V 250A DISC 7MM