AFFC-100-20-203-11 FFC CABLE 1.00MM 20 CONDUCTOR 20
Mfr Part #:
AFFC-100-20-203-11
Mfr Name: Assmann WSW Components
Assmann WSW Components
Description:
FFC CABLE 1.00MM 20 CONDUCTOR 20
Stock on Request
AFFC-100-20-203-11 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
AFFC-100-20-203-11 Description
Short technical summary and product information.
AFFC-100-20-203-11 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AFFC-100-20-203-11 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AFFC-100-20-305-11
AFFC-100-20-305-11
Assmann WSW Components
FFC CABLE 1.00MM 20 CONDUCTOR 30
View Part
FFC CABLE 1.00MM 20 CONDUCTOR 25
View Part
CNC Tech
CABLE FFC 20POS 0.039" 4.00"
311-20-0102-A
311-20-0102-A
CNC Tech
CABLE FFC 20POS 0.039" 4.00"