AFFC-050-24-051-11 CABLE FFC 24POS 0.50MM 2"
Mfr Part #:
AFFC-050-24-051-11
Mfr Name: Assmann WSW Components
Assmann WSW Components
Description:
CABLE FFC 24POS 0.50MM 2"
Stock on Request
AFFC-050-24-051-11 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
AFFC-050-24-051-11 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FFC 24POS 0.50MM 2"
AFFC-050-24-051-11 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
AFFC-050-24-051-11 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Molex
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 7"
View Part
Molex
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 9"
View Part
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 10"
AFFC-050-24-076-11
AFFC-050-24-076-11
Assmann WSW Components
CABLE FFC 24POS 0.50MM 3"