A-TB762-OQ12CV TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.62MM
Mfr Part #:
A-TB762-OQ12CV
Mfr Name: Assmann WSW Components
Assmann WSW Components
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.62MM
Stock on Request
A-TB762-OQ12CV Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Header Orientation
Mounting Type
Number of Levels
Number of Positions
Pitch
Positions Per Level
Termination Style
Type
A-TB762-OQ12CV Description
Short technical summary and product information.
A-TB762-OQ12CV Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
A-TB762-OQ12CV Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
231-742/001-000
231-742/001-000
Wago Corporation
THT MALE HEADER; 1.0 X 1.0 MM SO