9HT11-32.768KAZC-T 2.0x1.2 XTAL  30ppm  9pF
Mfr Part #:
9HT11-32.768KAZC-T
Mfr Name: FTS
FTS
Description:
2.0x1.2 XTAL 30ppm 9pF
Stock on Request
9HT11-32.768KAZC-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
9HT11-32.768KAZC-T Description
Short technical summary and product information.
2.0x1.2 XTAL 30ppm 9pF
9HT11-32.768KAZC-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
9HT11-32.768KAZC-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
QT2C-32.768KAZC-T
QT2C-32.768KAZC-T
QST
2.0X1.2 - 32.768KHZ 30PPM @25C 9
View Part
9HT11-32.768KAZC-T
9HT11-32.768KAZC-T
TXC Corporation
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
View Part
TF203J32K7680R
TF203J32K7680R
CTS-Frequency Controls
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD