58J9P36-01-1-10N-C SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
Mfr Part #:
58J9P36-01-1-10N-C
Mfr Name: Grayhill Inc.
Grayhill Inc.
Description:
SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
Stock on Request
58J9P36-01-1-10N-C Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit
Contact Finish
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Features
Key Removable Positions
Mounting Type
Number of Positions
Panel Cutout Dimensions
Termination Style
Voltage Rating
58J9P36-01-1-10N-C Description
Short technical summary and product information.
SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
58J9P36-01-1-10N-C Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
58J9P36-01-1-10N-C Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
58J9P36-01-1-10N-F
58J9P36-01-1-10N-F
Grayhill Inc.
SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V