50B36-01-1-10N-F SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V
Mfr Part #:
50B36-01-1-10N-F
Mfr Name: Grayhill Inc.
Grayhill Inc.
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V
Stock on Request
50B36-01-1-10N-F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Length
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit per Deck
Contact Finish
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Depth Behind Panel
Index Stops
Mounting Type
Number of Decks
Number of Poles per Deck
Number of Positions
Termination Style
Voltage Rating
50B36-01-1-10N-F Description
Short technical summary and product information.
SWITCH ROTARY 10POS 150MA 115V