5.0SMCJ13A TVS, UNI-DIR, 5000W, 13V, DO-214
Mfr Part #:
5.0SMCJ13A
Mfr Name: Good-Ark Semiconductor
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, UNI-DIR, 5000W, 13V, DO-214
Stock on Request
5.0SMCJ13A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Unidirectional Channels
Voltage
5.0SMCJ13A Description
Short technical summary and product information.
5.0SMCJ13A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
5.0SMCJ13A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
5.0SMDJ13A/TR13
5.0SMDJ13A/TR13
Yageo
5.0SMDJ, DO-214AB, 13V, 21.5V, R