483-G111-K1M1-A1S1Z-35A CIRC BRKR THRM
Mfr Part #:
483-G111-K1M1-A1S1Z-35A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
Stock on Request
483-G111-K1M1-A1S1Z-35A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
483-G111-K1M1-A1S1Z-35A Description
Short technical summary and product information.
CIRC BRKR THRM
483-G111-K1M1-A1S1Z-35A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
483-G111-K1M1-A1S1Z-35A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
483-G733-J1M1-M6S5ZN-35A
483-G733-J1M1-M6S5ZN-35A
E-T-A
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC