206K050CS4G-FA CAP ARRAY 20UF 50V 18SMD
Mfr Part #:
206K050CS4G-FA
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP ARRAY 20UF 50V 18SMD
Stock on Request
206K050CS4G-FA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
ESR (Equivalent Series Resistance)
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
206K050CS4G-FA Description
Short technical summary and product information.
CAP ARRAY 20UF 50V 18SMD
206K050CS4G-FA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
206K050CS4G-FA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
206K050CS4G
206K050CS4G
CAP FILM 20UF 50VDC 18DIP