206K050CS4G CAP FILM 20UF 50VDC 18DIP
Mfr Part #:
206K050CS4G
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP FILM 20UF 50VDC 18DIP
Stock on Request
206K050CS4G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
ESR (Equivalent Series Resistance)
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
206K050CS4G Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 20UF 50VDC 18DIP
206K050CS4G Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
206K050CS4G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
206K050CS4G-FA
206K050CS4G-FA
CAP ARRAY 20UF 50V 18SMD