2-5700-IG1-K10-10A CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Mfr Part #:
2-5700-IG1-K10-10A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Stock on Request
2-5700-IG1-K10-10A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
2-5700-IG1-K10-10A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC