1SR154-400TE25A DIODE GEN PURP 400V 1A PMDS
Mfr Part #:
1SR154-400TE25A
Mfr Name: ROHM Semiconductor
ROHM Semiconductor
Description:
DIODE GEN PURP 400V 1A PMDS
Stock on Request
1SR154-400TE25A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
1SR154-400TE25A Description
Short technical summary and product information.
DIODE GEN PURP 400V 1A PMDS
1SR154-400TE25A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
1SR154-400TE25A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1SR154-400TE25
1SR154-400TE25
ROHM Semiconductor
DIODE GEN PURP 400V 1A PMDS
View Part
DIODE GEN PURP 600V 1A PMDS