1658-A21-00-P10-25A CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Mfr Part #:
1658-A21-00-P10-25A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Stock on Request
1658-A21-00-P10-25A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
1658-A21-00-P10-25A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
1658-A21-00-P10-25A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
1658-A21-00-P10-25A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1658-A00-00-P10-25A
1658-A00-00-P10-25A
E-T-A
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC