YS0401500000G TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Mfr Part #:
YS0401500000G
Mfr Name: Amphenol Anytek
Amphenol Anytek
Description:
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Stock on Request
YS0401500000G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Current
Features
Mating Orientation
Mounting Type
Number of Levels
Pitch
Positions Per Level
Voltage
Wire Gauge
Wire Termination
YS0401500000G Description
Short technical summary and product information.
YS0401500000G Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
YS0401500000G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Würth Elektronik
5.00 MM TERMINAL BLOCK, DOUBLE L