XKZED8K5II-112YXC-32.768K YSX306GA 32.768KHZ 6PF 20PPM XKZ
Mfr Part #:
XKZED8K5II-112YXC-32.768K
Mfr Name: YXC
YXC
Description:
YSX306GA 32.768KHZ 6PF 20PPM XKZ
Stock on Request
XKZED8K5II-112YXC-32.768K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Size
Type
XKZED8K5II-112YXC-32.768K Description
Short technical summary and product information.
XKZED8K5II-112YXC-32.768K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
XKZED8K5II-112YXC-32.768K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MC-306 32.7680K-E3:PURE SN
MC-306 32.7680K-E3:PURE SN
Epson
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
View Part
MC-306 32.7680K-E3:ROHS
MC-306 32.7680K-E3:ROHS
Epson
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD