VUO86-08NO7 BRIDGE RECT 3P 800V 86A ECO-PAC1
Mfr Part #:
VUO86-08NO7
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
BRIDGE RECT 3P 800V 86A ECO-PAC1
Stock on Request
VUO86-08NO7 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
VUO86-08NO7 Description
Short technical summary and product information.
VUO86-08NO7 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
VUO86-08NO7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VUO68-08NO7
VUO68-08NO7
IXYS
BRIDGE RECT 3P 800V 68A ECO-PAC1