VUO85-08NO7 BRIDGE RECT 3P 800V 85A FO-T-A
Mfr Part #:
VUO85-08NO7
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
BRIDGE RECT 3P 800V 85A FO-T-A
Stock on Request
VUO85-08NO7 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
VUO85-08NO7 Description
Short technical summary and product information.
BRIDGE RECT 3P 800V 85A FO-T-A
VUO85-08NO7 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
VUO85-08NO7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VUO100-08NO7
VUO100-08NO7
IXYS
BRIDGE RECT 3P 800V 100A FO-T-A
View Part
BRIDGE RECT 3P 800V 70A FO-T-A