VUO68-08NO7 BRIDGE RECT 3P 800V 68A ECO-PAC1
Mfr Part #:
VUO68-08NO7
Available from 1 distributors
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
BRIDGE RECT 3P 800V 68A ECO-PAC1
Total Stock: 15 pcs
VUO68-08NO7 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
15 pcs
15 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:17:12 On Request On Request
VUO68-08NO7 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
VUO68-08NO7 Description
Short technical summary and product information.
VUO68-08NO7 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
VUO68-08NO7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VUO86-08NO7
VUO86-08NO7
IXYS
BRIDGE RECT 3P 800V 86A ECO-PAC1