VSUU-120-T3125B AC/DC CONVERTER 3.3V 12V 5V 120W
Mfr Part #:
VSUU-120-T3125B
Mfr Name: CUI Inc.
CUI Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 12V 5V 120W
Stock on Request
VSUU-120-T3125B Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
VSUU-120-T3125B Description
Short technical summary and product information.
VSUU-120-T3125B Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
VSUU-120-T3125B Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VSUU-120-T125B
VSUU-120-T125B
CUI Inc.
AC/DC CONVERTER 5V 12V 5V 120W