VLF4012AT-1R5M1R6 FIXED IND 1.5UH 1.6A 79 MOHM SMD
Mfr Part #:
VLF4012AT-1R5M1R6
Available from 4 distributors
Mfr Name: TDK Corporation
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.6A 79 MOHM SMD
Total Stock: 9,262 pcs
VLF4012AT-1R5M1R6 Available from 4 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
112 pcs
112 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
150 pcs
150 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
3,000 pcs
3000 pcs On Request 1 On Request On Request 2011 On Request On Request
6,000 pcs
6000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
VLF4012AT-1R5M1R6 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
VLF4012AT-1R5M1R6 Description
Short technical summary and product information.