VF-D320-D1224A-CFS-1 AC/DC CONVERTER 12V 24V 320W
Mfr Part #:
VF-D320-D1224A-CFS-1
Mfr Name: CUI Inc.
CUI Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 24V 320W
Stock on Request
VF-D320-D1224A-CFS-1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
VF-D320-D1224A-CFS-1 Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 12V 24V 320W
VF-D320-D1224A-CFS-1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
VF-D320-D1224A-CFS-1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VF-D320-D1224A-CFS
VF-D320-D1224A-CFS
CUI Inc.
AC/DC CONVERTER 12V 24V 320W
View Part
VF-D320-D524A-CFS-1
VF-D320-D524A-CFS-1
AC/DC CONVERTER 5V 24V 320W
View Part
VF-D320-D524A-CFS
VF-D320-D524A-CFS
AC/DC CONVERTER 5V 24V 320W