VBO55-16NO7 BRIDGE RECT 1P 1.6KV 55A FO-T-A
Mfr Part #:
VBO55-16NO7
Description:
BRIDGE RECT 1P 1.6KV 55A FO-T-A
Stock on Request
VBO55-16NO7 Specifications Quick View
Voltage
VBO55-16NO7 Description
Short technical summary and product information.
VBO55-16NO7 Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
VBO55-16NO7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VBO45-16NO7
VBO45-16NO7
IXYS
BRIDGE RECT 1P 1.6KV 45A FO-T-A
View Part
BRIDGE RECT 1P 1.6KV 65A FO-T-A