VBO45-14NO7 BRIDGE RECT 1P 1.4KV 45A FO-T-A
Mfr Part #:
VBO45-14NO7
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 45A FO-T-A
Stock on Request
VBO45-14NO7 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
VBO45-14NO7 Description
Short technical summary and product information.
VBO45-14NO7 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
VBO45-14NO7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
VBO55-14NO7
VBO55-14NO7
IXYS
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 55A FO-T-A
View Part
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 65A FO-T-A