V151CA32 VARISTOR 240V 20KA DISC 32MM
Mfr Part #:
V151CA32
Mfr Name: Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 240V 20KA DISC 32MM
Stock on Request
V151CA32 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
V151CA32 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 240V 20KA DISC 32MM
V151CA32 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
V151CA32 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
V151CA40
V151CA40
Harris Semiconductor
METAL-OXIDE DISC VARISTOR
View Part
Littelfuse Inc.
VARISTOR 240V 20KA DISC 40MM