TYA40201R5M-10 FIXED IND 1.5UH 5.2A 38 MOHM SMD
Mfr Part #:
TYA40201R5M-10
Mfr Name: LAIRD TECHNOLOGIES
LAIRD TECHNOLOGIES
Description:
FIXED IND 1.5UH 5.2A 38 MOHM SMD
Stock on Request
TYA40201R5M-10 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
TYA40201R5M-10 Description
Short technical summary and product information.