TXS2SA-L2-4.5V RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5VDC
Mfr Part #:
TXS2SA-L2-4.5V
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5VDC
Stock on Request
TXS2SA-L2-4.5V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Coil Current
Coil Type
Coil Voltage
Contact Form
Contact Material
Contact Rating (Current)
Mounting Type
Must Operate Voltage
Operate Time
Operating Temperature
Relay Type
Release Time
Seal Rating
Switching Voltage
Termination Style
TXS2SA-L2-4.5V Description
Short technical summary and product information.
TXS2SA-L2-4.5V Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TXS2SA-L2-4.5V Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TXS2SA-L2-4.5V-X
TXS2SA-L2-4.5V-X
View Part
TXS2SA-L2-4.5V-Z
TXS2SA-L2-4.5V-Z
View Part
TXS2SS-L2-4.5V
TXS2SS-L2-4.5V
TXS2SA-LT-4.5V
TXS2SA-LT-4.5V
TXS RELAY 2 FORM C 4.5V