TVR10681KSY Varistor 10mm 680V
Mfr Part #:
TVR10681KSY
Mfr Name: Thinking Electronics Industrial Co.
Thinking Electronics Industrial Co.
Description:
Varistor 10mm 680V
Stock on Request
TVR10681KSY Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
TVR10681KSY Description
Short technical summary and product information.
Varistor 10mm 680V
TVR10681KSY Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TVR10681KSY Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MOV-10D681KTR
MOV-10D681KTR
Bourns
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM
View Part
MOV-10D681K
MOV-10D681K
Bourns
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM