TVR10112KSY Varistor 10mm 1100V
Mfr Part #:
TVR10112KSY
Mfr Name: Thinking Electronics Industrial Co.
Thinking Electronics Industrial Co.
Description:
Varistor 10mm 1100V
Stock on Request
TVR10112KSY Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
TVR10112KSY Description
Short technical summary and product information.
Varistor 10mm 1100V
TVR10112KSY Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TVR10112KSY Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
112KD10
112KD10
Yageo
MOV DISC 10MM, 1100V 2.5KA, BULK
View Part
112KD10-F
112KD10-F
Yageo