TVR07271KSY Varistor 7mm 270V
Mfr Part #:
TVR07271KSY
Mfr Name: Thinking Electronics Industrial Co.
Thinking Electronics Industrial Co.
Description:
Varistor 7mm 270V
Stock on Request
TVR07271KSY Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
TVR07271KSY Description
Short technical summary and product information.
Varistor 7mm 270V
TVR07271KSY Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TVR07271KSY Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
271KD07
271KD07
Yageo
MOV DISC 7MM, 270V 1.2KA, BULK