TS07-667-43-BK-160-SMT-TR 6 X 6.7 MM, 4.3 MM ACTUATOR HEIG
Mfr Part #:
TS07-667-43-BK-160-SMT-TR
Mfr Name: CUI Devices
CUI Devices
Description:
6 X 6.7 MM, 4.3 MM ACTUATOR HEIG
Stock on Request
TS07-667-43-BK-160-SMT-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Height off PCB, Vertical
Actuator Orientation
Actuator Type
Circuit
Contact Rating @ Voltage
Illumination
Mounting Type
Operating Force
Operating Temperature
Outline
Switch Function
Termination Style
TS07-667-43-BK-160-SMT-TR Description
Short technical summary and product information.
TS07-667-43-BK-160-SMT-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TS07-667-43-BK-160-SMT-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TS08-66-43-BK-160-SMT-67
TS08-66-43-BK-160-SMT-67
CUI Devices
6 X 6 MM, 4.3 MM ACTUATOR HEIGHT