TS-701-HT-10P CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Mfr Part #:
TS-701-HT-10P
Mfr Name: Schurter Inc.
Schurter Inc.
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Stock on Request
TS-701-HT-10P Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
TS-701-HT-10P Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC