TR2/6125FA10A FUSE BOARD MNT 10A 125VAC 86VDC
Mfr Part #:
TR2/6125FA10A
Mfr Name: Eaton - Electronics Division
Eaton - Electronics Division
Description:
FUSE BOARD MNT 10A 125VAC 86VDC
Stock on Request
TR2/6125FA10A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Response Time
Size
Voltage Rating
TR2/6125FA10A Description
Short technical summary and product information.