TO1608-471M FIXED IND 470UH 150MA 5.06OHM SM
Mfr Part #:
TO1608-471M
Mfr Name: Tamura
Tamura
Description:
FIXED IND 470UH 150MA 5.06OHM SM
Stock on Request
TO1608-471M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
TO1608-471M Description
Short technical summary and product information.
TO1608-471M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TO1608-471M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SDE6603-471M
SDE6603-471M
Bourns