TO1608-221M FIXED IND 220UH 200MA 3.11OHM SM
Mfr Part #:
TO1608-221M
Mfr Name: Tamura
Tamura
Description:
FIXED IND 220UH 200MA 3.11OHM SM
Stock on Request
TO1608-221M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
TO1608-221M Description
Short technical summary and product information.
TO1608-221M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TO1608-221M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SDE6603-221M
SDE6603-221M
Bourns