TO1608-1R0M FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD
Mfr Part #:
TO1608-1R0M
Mfr Name: Tamura
Tamura
Description:
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD
Stock on Request
TO1608-1R0M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
TO1608-1R0M Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD
TO1608-1R0M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TO1608-1R0M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SDE6603-1R0M
SDE6603-1R0M
Bourns
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD