TL1963A-33DCYR IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT223-4
Mfr Part #:
TL1963A-33DCYR
Available from 1 distributors
Mfr Name: Texas Instruments
Texas Instruments
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT223-4
Total Stock: 22,600 pcs
TL1963A-33DCYR Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
22,600 pcs
22600 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
TL1963A-33DCYR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
TL1963A-33DCYR Description
Short technical summary and product information.
TL1963A-33DCYR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TL1963A-33DCYR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TL1963A-25DCYR
TL1963A-25DCYR
Texas Instruments
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-4
View Part
TL1963A-25DCYT
TL1963A-25DCYT