TFM252012ALMA2R2MTAA FIXED IND 2.2UH 2.6A 84 MOHM SMD
Mfr Part #:
TFM252012ALMA2R2MTAA
Available from 1 distributors
Mfr Name: TDK Corporation
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.6A 84 MOHM SMD
Total Stock: 1,600 pcs
TFM252012ALMA2R2MTAA Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,600 pcs
1600 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
TFM252012ALMA2R2MTAA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
TFM252012ALMA2R2MTAA Description
Short technical summary and product information.
TFM252012ALMA2R2MTAA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TFM252012ALMA2R2MTAA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TFM252012ALVA2R2MTAA
TFM252012ALVA2R2MTAA
TDK Corporation