TCR2EF19,LM(CT IC REG LINEAR 1.9V 200MA SMV
Mfr Part #:
TCR2EF19,LM(CT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Toshiba
Toshiba
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 200MA SMV
Total Stock: 20,000 pcs
TCR2EF19,LM(CT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
20,000 pcs
20000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request 2026-02-16 21:33:16
TCR2EF19,LM(CT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
TCR2EF19,LM(CT Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 1.9V 200MA SMV
TCR2EF19,LM(CT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TCR2EF19,LM(CT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TCR2EF18,LM(CT
TCR2EF18,LM(CT
Toshiba Semiconductor and Storage
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SMV
View Part
TCR2EF20,LM(CT
TCR2EF20,LM(CT
IC REG LINEAR 2V 200MA SMV