TCMD-20-D-12.00-01 CABLE ASSEM 2MM 40POS M-M 12"
Mfr Part #:
TCMD-20-D-12.00-01
Mfr Name: Samtec Inc.
Samtec Inc.
Description:
CABLE ASSEM 2MM 40POS M-M 12"
Stock on Request
TCMD-20-D-12.00-01 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Termination
Color
Connector Type
Contact Finish
Length
Number of Positions
Number of Rows
Pitch
Shielding
TCMD-20-D-12.00-01 Description
Short technical summary and product information.
CABLE ASSEM 2MM 40POS M-M 12"